Życie to nie teatr...

Drukuj

pozegnanie maturzystowTakimi słowami rozpoczęła się tegoroczna uroczystość pożegnania absolwentów liceum oraz technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.
Na gali, nie zabrakło szanownych gości w osobach Radnych Powiatu Kolskiego,
Pani Janiny Roszkiewicz oraz Pani Ewy Ochędalskiej.
Mury naszej szkoły opuścili absolwenci klasy IIIA liceum, którą opiekowała się Pani Izabela Dzięgielewska a także wychowankowie Pani Anny Tomczyk, niezapomniana klasa IIIB. Pamiętamy również o klasie IV technikum informatycznego i mechanicznego, prowadzonej przez Panią Magdalenę Malicką. Wydawać by się mogło, że praca w męskim zespole bywa trudna. Nic bardziej mylnego. Panowie dali się zapamiętać jako uprzejmi i pomocni młodzi ludzie.
Nasza szkoła od lat szczyci się absolwentami, którzy uzyskują wysokie wyniki w nauce i świetnie radzą sobie na renomowanych uczelniach w całej Polsce. W tym roku szczególnie wyróżniono dwie uczennice klasy III A liceum, które zostały nagrodzone za największą pracowitość oraz wytrwałość.
Uczennica klasy III A liceum, Julia Mikołajczyk, uzyskała najwyższą średnią – 5,06.
Julia otrzymała:
•Świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem,
•Nagrodę Społecznej Akademii Nauk za uzyskanie wysokich wyników w nauce,
•Nagrodę za świadectwo z wyróżnieniem oraz wzorowe zachowanie,
•Nagrodę za pracę na rzecz szkoły i środowiska, w tym za reprezentowanie szkoły w uroczystościach szkolnych i gminnych oraz za reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach.
Kolejną osobą, która zasłużyła na miano wzorowego ucznia jest Marta Nitecka, uczennica klasy IIIA liceum. Marta zdobyła średnią 5,00 i otrzymała:
•Świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem,
•Nagrodę za świadectwo z wyróżnieniem oraz wzorowe zachowanie,
•Nagrodę za działalność w kole strzeleckim oraz reprezentowanie szkoły w zawodach strzeleckich,
•Nagrodę za pracę na rzecz szkoły i środowiska, w tym za aktywny udział w akcjach charytatywnych, tworzenie filmów promocyjnych szkoły, za reprezentowanie szkoły w konkursach.
Pan dyrektor Jerzy Markowski wręczył również listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych absolwentów. Listy gratulacyjne otrzymali:
•Państwo Emilia i Radosław Mikołajczykowie,
•Państwo Anna i Jarosław Niteccy.
Tegoroczni absolwenci uzyskali świadectwa i nierzadko nagrody lub dyplomy za pracę na rzecz szkoły i środowiska, udział w konkursach oraz osiągnięcia sportowe.
Podczas uroczystości nie zabrakło miłych przerywników w postaci układów tanecznych, przygotowanych przez Zespół RYTM, prowadzony przez Panią Mariolę Główczyńską oraz występów wokalnych artystów Zespołu BRAVO, pod kierownictwem Pani Magdaleny Malickiej oraz Pani Grażyny Michałkiewicz.
Za sukcesami naszych absolwentów stoją ich rodzice, którzy przez cały cykl kształcenia pomagali w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych szkoły. W gronie osób, które szczególnie zasługują na słowo „Dziękuję” znaleźli się:
•Pani Małgorzata Kantorska
•Pani Anna Nitecka
•Pan Dariusz Banasiak
•Pani Katarzyna Czybuk
•Pan Tomasz Ruciński
•Pan Marek Nowak
•Pani Lilla Musiał
•Państwo Maria i Mariusz Jankiewiczowie
•Pani Iwona Kucharska
•Państwo Barbara i Henryk Kuśmierkiewiczowie
•Państwo Magdalena i Andrzej Skrzypczakowie
•Pani Iwona Betlej
•Pani Magdalena Rezler
•Pani Anna Wesołkowska
•Państwo Aneta i Paweł Okupscy
•Państwo Anna i Grzegorz Urbaniakowie
Szczególne miejsce w scenariuszu pożegnania absolwentów zajęli laureaci tegorocznego Maratonu Maturzystów organizowanego przez Panią Anetę Modrzejewską, Panią Renatę Polewską oraz koordynatora projektu Panią Mariolę Główczyńską. Wśród zwycięzców znaleźli się:
•Mateusz Musiał
•Sebastian Czajka
•Sebastian Kołucki
•Julian Kubiak
Smorząd Uczniowski również pamiętał o absolwentach, którzy prężnie działali w jego szeregach. Opiekunowie, Pani Anna Tomczyk, Pani Karolina Szkudlarek oraz Pan Paweł Paluszkiewicz wręczyli nagrody Jakubowi Jaranowskiemu, Sebastianowi Kołuckiemu, Julianowi Kubiakowi oraz Mateuszowi Musiałowi za pracę na rzecz całej społeczności uczniowskiej.
Na zakończenie uroczystości głos oddano absolwentom, Julii Mikołajczyk i Piotrowi Burdyce, którzy we wzruszających słowach, pożegnali się z młodszymi koleżankami i kolegami, całym gronem pedagogicznym oraz pracownikami obsługi i administracji.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews