Wycieczka w głąb Ziemi

Drukuj

kopalnia mW dniach 5 oraz 12 kwietnia 80 uczniów klas pierwszych ZSP udało się na wycieczke do KSK.  Odbyła się ona w ramach realizacji programu nauczania z geografii. Były to dwie grupy: 1TE i 1TL wraz z opiekunami - mgr inż. Marcin Siwiński, mgr Tomasz Kowalewski oraz 1A LO i 1TI pod opieką pań mgr Iwony Ćmielewskiej, mgr Małgorzaty Stegendy. Organizatorem tego przedsięwzięcia była pani mgr Anna Ratajczyk - nauczyciel geografii w naszej szkole. Udaliśmy się do wnętrza ziemi gdzie kroczyliśmy podziemnym szlakiem turystycznym. Mieliśmy okazje zobaczyć jedyne na świecie miejsce ze złożami niebieskiej soli, dowiedzieć się co nadaje jej tak wyjątkowy kolor oraz jakie pierwiastki  składają się na jej budowę, a także udać się do podziemnej sali, gdzie odbył się koncert zapisany w rekordach Guinessa ze względu na głębokość, na jakiej miał on miejsce. Była to dla nas bogata w wiedzę lekcja geologii. Szlak turystyczny ciągnie się 600 metrów pod ziemią przez co samo znalezienie się na takiej głębokości było ciekawym doświadczeniem. Ponadto uczniowie zapoznali się z historią owej kopalni oraz mieli możliwość zabrania z głębin ziemi bryłki różowej soli. Wycieczka wywarła na wszystkich ogromne wrażenie oraz poszerzyła wiedzę na temat naszego miasta. W imieniu organizatora oraz młodzieży serdecznie dziękujemy Zarządowi KSK za bardzo dobrą, wieloletnią współpracę a przewodnikom za ogrom przekazanej wiedzy i doświadczeń.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews