Krzyżowa 2016

Drukuj

krzyzowa2016

Spotkanie integracyjne ze szkołą partnerską ZSP Kłodawa i Erich- Kästner-Gymnasium Laatzen/ Niemcy

Już po raz czternasty uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z uczniami z partnerskiej szkoły z Laatzen/ Niemcy.
Spotkania odbywają się nieprzerwanie od 2002 roku, a za ich organizacją od samego początku, odpowiada germanistka - Pani Iwona Ćmielewska, występują także, na prośbę Fundacji „Krzyżowa”, w roli tłumacza.

Program projektu „Krzyżowa” został przygotowany we współpracy z Fundacją „Krzyżowa” oraz szkołą partnerską z Niemiec. Krzyżowa, jako miejsce spotkań młodzieży została wybrana nieprzypadkowo.
Z miejscem tym związane są losy polskich i niemieckich rodzin.
Program spotkania był wypełniony co do minuty, ale jak co roku pozostają niezapomniane wrażenia :-).

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez wolontariuszy z Niemiec i Ukrainy, wykonywali w teamach polsko- niemieckich różnorodne zadania w ramach gry terenowej, zwiedzili obóz zagłady
KL Gross-Rosen, gdzie pod Ścianą Śmierci zapalili symboliczny znicz.
Dużą atrakcję stanowił wypad do Kłodzka, połączony z interaktywnym zwiedzaniem Twierdzy Kłodzkiej oraz całodzienna wycieczka do Wrocławia.

Spontanicznie zorganizowany przez Panie: Iwonę Ćmielewską, Marzenę Trębacką, Grażynę Michałkiewicz oraz Pana Mariusza Michałkiewicza, „wieczorek integracyjny”, przejdzie do historii głównie za sprawą Jakubka z klasy I B LO, który dzięki otwartości i dowcipowi, połączonym ze swobodą sceniczną, skutecznie zabawił szerokie grono wielbicieli jego talentu :-).
Talentem wykazali się również inni uczestnicy wyjazdu do Krzyżowej. Brawurowo zatańczony kankan oraz „ Taniec Belgijski”, a także występy wokalne uczniów liceum, zostały entuzjastycznie przyjęte przez grupę niemiecką. Należy nadmienić, że mimo konsekutywnego tłumaczenia , uczestnicy potwierdzili w praktyce swoje umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego i niemieckiego, co z pewnością procentować będzie na egzaminach maturalnych.
Rok 2017 będzie szczególnym rokiem dla współpracy między obiema szkołami. Będzie to bowiem już 15, jubileuszowe spotkanie w Krzyżowej.
Zapisy ruszają we wrześniu!!!

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews