?RapPedagogia? w Kłodawie

Drukuj

Spotkanie z Dobromirem nauczyło mnie doceniać małe rzeczy w życiu codziennym, a także jak żyć w zgodzie w rodzinie.

Pan Dobromir zafascynował mnie swoją silną wolą i dążeniem do celu. Pomimo tego, że miał trudne życie, popełnił wiele błędów na swojej drodze, osiągnął bardzo wiele. Bardzo dużo się nauczył i jest według mnie bardzo mądrym człowiekiem. Mówił otwarcie o rzeczach, które otaczają nas na co dzień, które w negatywny sposób nas dotykają, ale boimy się o nich rozmawiać. Uświadomił mi, ze jesteśmy ludźmi, którzy boją się zadawania pytań i że często, nawet nieświadomie tracimy swoją godność przez dążenie do celu za wszelką cenę. Bardzo rozsądnie mówił o różnego rodzaju używkach, że są one złe, mają zły wpływ na nasze życie. Podkreślał to, że mamy wolną wolę i sami decydujemy czy chcemy być mądrzy, czy głupi. Wzruszyło mnie to, jak mówił o szacunku do innych osób i o tym, jak kruche jest ludzkie życie.
Pan Dobromir zwracał uwagę na rzeczy tak banalne i codzienne, z którymi mamy na co dzień do czynienia i większości z nas wydają się w dzisiejszych czasach dobre, a kiedyś były nie do pomyślenia. Opowiadał o uzależnieniach prowadzących do śmierci, o braku szacunku (…)do kobiet. Pokazywał, jak ważna jest rodzina, wiara i jak dużą rolę odgrywają one w naszym życiu.
Najbardziej podobało mi się, to że Dobromir przyjechał opowiedzieć historię, a nie zmuszać do czegoś; to, że pomaga innym. Zwrócił uwagę, że jesteśmy kukiełkami. Klaszczemy i śmiejemy się, robimy to, co nam każą, nie widzimy tego, co złe. Pokazał manipulację mediów.
Dobromir wydaje się być osobą bardzo charyzmatyczną, pełną pasji i wielkiej chęci do swojej pracy. Wszystkie złe rzeczy, jakie spotkały go w życiu przemienił w coś wartościowego. Dzięki swojemu doświadczeniu teraz pomaga młodzieży, która przechodzi przez to samo. Jego działania i jego historia mogą natchnąć innych. Opowieści z jego życia szczerze wzruszają.
Pan Dobromir uświadamia nam, że mimo wszystko, pomimo wszystkim można podnieść się i sięgnąć wyżyn. Można osiągnąć to, o czym w głębi duszy marzymy. Słowa, które zostały wypowiedziane trafiały do naszych serc i umysłów(…)
Jego historia niezwykle mnie wzruszyła i poruszyła, ponieważ zrozumiałam, że to my decydujemy o tym, jak będzie wyglądać nasze życie.
Dobromir(…) wzruszył mnie swoją historią i otwartością. Poruszane przez niego tematy były bardzo adekwatne do otaczającej rzeczywistości. Doświadczenie, które na nas przeprowadził dowiodło, że mass media mają na nas duży wpływ.
Najbardziej urzekło mnie to, iż pomimo opinii ludzi, że skończy jak jego rodzice, osiągnął wiele. Zdał maturę na samych piątkach, założył rodzinę, która daję mu siłę do dalszych działań, rapuje oraz stworzył fundację po to, by pomagać innym ludziom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Świetnie dogaduje się z innymi i śmiało mogę stwierdzić, że jest wzorem do naśladowania.
Spoko ziomek. Ogarnia temat. Przyjemny głos. Dociera do młodzieży. Propsy za to, że o tym opowiada. Ma siłę w przekazie.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews