I ETAP KONKURSU MATEMATYCZNE PRETEKSTY

Drukuj

matematykaW dniach od 5 – 11 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbył się I etap konkursu Matematyczne Preteksty.W konkursie wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły. Organizatorem konkursu była nauczycielka matematyki pani Aneta Modrzejewska.
Konkurs ten jest inny niż większość dotychczas funkcjonujących konkursów matematycznych czy olimpiad, zarówno pod względem stylu i formy, jak i organizacji. Wszyscy uczestnicy rozwiązują ten sam zestaw zadań, mając na to kilkadziesiąt dni. Uczestnicy konkursu starają się rozwiązać jak najwięcej zadań, a klasyfikacja odbywa się w ramach 13 kategorii wiekowych. Odpowiedzi do I etapu można przesyłać z dowolnego miejsca na świecie, przez Internet.
Konkurs zawiera zadania pretekstowe czyli zadania nieszablonowe i często wymagające nieschematycznego myślenia, z czym spora grupa uczniów ma największe problemy. Często w jednym zadaniu trzeba wykorzystać wiedzę i umiejętności z wielu działów matematyki. Kształcone w ten sposób umiejętności łączenia wielu faktów są bezcenne podczas sprawdzianów, a szczególnie podczas najważniejszego egzaminu -czyli Matury.

Konkurs ten uczy również dostrzegania matematyki w otaczającym nas świecie, a takie umiejętności zapewne przydadzą w życiu pozaszkolnym.
Do II etapu zakwalifikowało się 4 uczniów:
1.Konrad Kaczmarek
2.Dominika Konarska
3.Karolina Czajka
4.Gabriela Dopierała
Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie, który odbędzie się w dniach 4 – 6 kwietnia 2019r.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews