Ruszamy z projektem ?Apki++?

Drukuj

safe imageFundacja Media 3.0 rozpoczęła kolejną edycję programu apki.org dla szkół ponadgimnazjalnych, w ramach projektu “Apki++”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Od 01.01.2017 w projekcie uczestniczy również nasza szkoła.
W ramach programu został utworzony Klub Lab 3.0 skupiający młodzież naszej szkoły z zainteresowaniami programistycznymi, są to uczniowie pierwszej i trzeciej klasy Technikum Informatycznego a laboratorium prowadzi p. Magdalena Malicka.
Już niebawem utworzymy dodatkową stronę na której będziemy dzielić się informacjami o naszych działaniach. Najbliższe spotkanie to ogólnopolski pierwszy webinar na temat "kreatywne C++ , czyli openFrameworks". Szkolenie odbędzie się w trakcie ferii 3 lutego o godzinie 18.00.
Informacja o projekcie:
program apki.org wspiera SAP SE. W ramach ubiegłorocznego projektu powstało 16 Lab-ów 3.0 (klubów programistycznych) na terenie całej Polski, w tym roku do współpracy zostało zaproszonych 50 szkół ponadgimnazjalnych (mapka: http://bit.ly/apki_laby30). Na platformie apki.org będą dostępne dwa nowe kursy z zakresu programowania w języku C++ oraz C. Dla wybranych szkół przewidziane są następujące formy wsparcia:
– wsparcie mentorskie dla nauczycieli oraz uczniów online,
– możliwość wzięcia udziału w hackathonach online dla uczniów szkół z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród rzeczowych,
– możliwość wzięcia udziału w webinariach online ze specjalistami,
Udział jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.apki.org oraz na facebooku: https://www.facebook.com/apki.org/

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews