Festiwal "Nauki przyrodnicze na scenie"

Drukuj

logo nauki przyrodnJakie wspólne problemy mają ludzie i niedźwiedzie i na czym polega chemiczna gra w kolory – to niektóre z pytań, na jakie się starało odpowiedzieć ponad 300 uczestników trwającego od piątku 16 września do soboty 17 września w Poznaniu Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie.
Dwudniowy festiwal, odbywający się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, jest częścią międzynarodowego projektu Science on Stage Europe Festival, który tworzy konsorcjum 29 krajów.
Wykłady i pokazy są realizowane przez uczniów i nauczycieli liceów, gimnazjów i zespołów szkół, a także – w tym roku po raz pierwszy – przez przedszkolaków. Uczestnicy festiwalu współzawodniczą, a festiwalowe jury ocenia ich dokonania i przyznaje nagrody w trzech kategoriach: eksperymenty, przedstawienia teatralne i opracowania multimedialne. Zadanem festiwalu było wyłonienie kandydatów do polskiej delegacji na festiwal europejski w Debreczynie (Węgry) w 2017 roku.
Tak o festiwalu pisało TVP:
"Sami w szkolnych grupach budowali różne urządzenia i pomoce naukowe, sami przygotowywali pokazowe eksperymenty - a następnie sami - przed liczną publicznością na scenie je prezentowali. Na Wydział Fizyki UAM uczniowie szkół z całej Polski rywalizowali na Festiwal "Nauki Przyrodnicze na Scenie7". Ci, którzy przez taki festiwal przeszli często w przyszłości zostają naukowcami bo już wiedzą, że nauki ścisłe mogą być fascynujące."

I my tam byliśmy! Więcej na ten temat wkrótce ale jedno napiszemy już teraz - było fantastycznie.

Więcej o naszym udziale w tym wydarzeniu na naszej facebookowej stronie.
Polecam obejrzeć także wywiad o tym konkursie w TVP3 .:).

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews