Mistrz i mistrzyni tenisa stołowego 2019

Drukuj

tenis 2019W dniu 10.06.2019r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców o tytuł ”Mistrza Tenisa Stołowego 2019r.” i ”Mistrzyni Tenisa Stołowego 2019r.”.

Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Mariola Główczyńska, mgr Ewa Pawlak oraz mgr Paweł Paluszkiewicz.
Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9.00. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor szkoły Pan Jerzy Markowski, który życzył zawodnikom powodzenia i wyraził uznanie dla uczniów angażujących się w życie sportowe szkoły. Po ceremonii otwarcia zwodów, nastąpiło losowanie zawodników i omówienie systemów gry. Chłopcy grali systemem do dwóch przegranych meczy, natomiast dziewczęta rywalizowały ze sobą systemem pucharowym a najlepsza trójka zawodniczek –systemem „każdy z każdym”.
Nad całością zawodów czuwała pani Alina Święcka higienistka szkolna, której bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc.
Sędziami głównymi podczas Szkolnych Mistrzostw w Tenisa Stołowego 2019r. byli: w kategorii dziewcząt –Gabriela Ferszt- klasa I A LO, w kategorii chłopców- Wiktoria Andrzejewska- klasa IA LO
Sędziowie pomocniczy:
• Jurek Oliwia –klasa IA
• Chruścielska Paulina – klasa IA
• Rezler Natalia – klasa IA
• Lachowicz Dominika – klasa IA
• Kowalewski Maciej – klasa IA
• Przystawski Przemysław – klasa I TI

W rozgrywkach wzięło udział 9 najlepszych zawodniczek i 7 zawodników z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum zakwalifikowanych do zawodów na drodze eliminacji w ”Klasowych Mistrzostwach”, które odbyły się w lutym i marcu bieżącego roku szkolonego.

W wyniku zaciętej walki w kategorii dziewcząt czołowe miejsca zajęły:
I miejsce – Natalia Prusińska - klasa I TLG
II miejsce – Wiktoria Woźniak- klasa III TLG
III miejsce- Daria Olszewska- klasa IA LO
W kategorii Chłopców najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce – Wrzesiński Kacper IIITLG
II miejsce – Dzierżawski Kamil- klasa I TE
III miejsce – Zwoliński Arkadiusz- klasa III TLG
IV miejsce- Tomczyk Maciej – klasa ITI
W roku szkolnym 2018/ 2019 tytuł „Mistrzyni Tenisa Stołowego 2019r.” w kategorii dziewcząt w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie uzyskała Natalia Prusińska , natomiast „Mistrzem Szkoły Tenisa Stołowego 2019r.” w kategorii Chłopców został Wrzesiński Kacper.
Uczestnicy turnieju tenisa stołowego:
Dziewczęta:
1.Woźniak Wiktoria – klasa IIITLG
2.Borzuchowska Amelia –klasa IIITLG
3. Matczak Natalia – klasa IITLG
4.Prusinska Natalia – klasa ITLG
5. Rzepka Natalia – klas ITLG
6. Betlej Ewa – klasa IIA
7.Łazińska Ola- klasa IIA
8.Olszewska Daria- IA
9. Kacprzak Wiktoria - IA

Chłopcy:
1.Kacper Wrzesiński- klasa III TLG,
2. Arkadiusz Zwoliński- klasa IIITLG
3. Ziółkowski Konrad – klasa ITE
4. Dzierżawski Kamil-klasa ITE
5. Bednarowicz Jacek – ITE
6.Nawrocik Dawid- klasa I TI
7. Tomczyk Maciej- ITI

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 19 czerwca 2019r. na uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego w obecności całej społeczności szkolnej.
Wszyscy uczestnicy zawodów zostaną nagrodzeni, ponieważ promują zdrowy styl życia bez przemocy i uzależnień oraz aktywnie uczestniczą w życiu sportowym klasy i szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowym pozdrowieniem
nauczyciele wychowania fizycznego:
Mariola Główczyńska, Ewa Pawlak, Paweł Paluszkiewicz