„Drużynowe Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym”

Drukuj

tenisikDnia 17.10.2018r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców zorganizowane przez nauczycielki wychowania fizycznego : mgr Mariolę Główczyńską i mgr Ewę Pawlak.
W zawodach uczestniczyły reprezentacje z sześciu szkół powiatu kolskiego:
•Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie ,
•Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych w Kole,
•Liceum Ogólnokształcące w Kole,
•Zespół Szkół Technicznych w Kole,
•Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu,
• Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu.
O godzinie 9.00, Mariola Główczyńska powitała wszystkich uczestników zawodów oraz opiekunów i trenerów, a dyrektor szkoły Jerzy Markowski dokonał uroczystego otwarcia rozgrywek sportowych .Po ceremonii otwarcia zwodów , nastąpiło losowanie drużyn i omówienie systemów gry. Rozgrywki odbywały systemem „ każdy z każdym ” zgodnie z regulaminem Licealiady SZS Wielkopolska.
Naszą szkołę ZSP w Kłodawie reprezentowali następujący uczniowie:
W kategorii dziewcząt:
- Wiktoria Woźniak- kl. III TLG/TI, Prusińska Natalia -kl. I TLG/TI, Olszewska Daria- kl. IA
W kategorii chłopców:
-Wrzesiński Kacper –III TLG/TI, Przystawski Przemysław –I TLG/TI, Olczak Mikołaj- III TLG/TI
Nad całością zawodów czuwała pani Alina Święcka higienistka szkolna, której bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc.

W wyniku rywalizacji sportowej w kategorii dziewcząt zdobyto kolejno:
I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie II miejsce Liceum Ogólnokształcące w Kole III miejsce Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu
IV miejsce Zespół Szkół Technicznych w Kole V miejsce Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
W wyniku rywalizacji w kategorii chłopców zdobyto kolejno:
I miejsce Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu II miejsce Liceum Ogólnokształcące w Kole III miejsce Zespół Szkół Technicznych w Kole IV miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie VI miejsce Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych w Kole.

Sędziowaniem całych rozgrywek zajęli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie:
Agata Zięciak III A
Piotr Grodzicki IV TLG/ TH Michał Borzęcki IV TLG/ TH Dominik Paluszewski III TLG/ TI Tomasz Bierzgalski III TLG/ TI Kamila Czerwczak IV TLG/ TH Patryk Pałka IV TLG/ TH Adrian Okoński IV TLG/ TH Bartosz Giedz IV TLG/ TH Aleksandra Stypuła III TLG/ TI
Sporządzaniem protokołów zajęli się: Patrycja Pawlak III A
Julia Wojciechowska III A Justyna Okupska III A
Sprzętem- nagłośnieniem zajęli się: Wronkiewicz Bartosz II A Kotarski Artur II A.
W wyniku rywalizacji sportowej do zawodów rejonowych , które odbędą się 08.11.2018r w hali sportowej SP nr 1 w Kłodawie , zakwalifikowały się następujące reprezentacje powiatu kolskiego:
W kategorii dziewcząt:
• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie ,
• Liceum Ogólnokształcące w Kole
W kategorii chłopców:
• Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu,
Zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze a uczestnicy wykazali się wyjątkowo wysoką kulturą osobistą i zasadami fair play. Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów, a reprezentacjom naszego powiatu i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews