Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców

Drukuj

pilka reczna mistrzDnia 25.10.2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Ręcznej kategorii dziewcząt i chłopców, które rozgrywane są zgodnie z kalendarzem XX Licealiady 2018/2019 Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska. Zawody zorganizowały nauczycielki wychowania fizycznego Mariola Główczyńska i Ewa Pawlak.
W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół powiatu kolskiego :
•Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole,
•Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu
•Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.
Zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze, uczestniczy wykazali się wyjątkowo wysoką kulturą osobistą i zasadami fair play. Młodzież pokazała znajomość elementów technicznych i taktycznych gry, a także umiejętność współpracy w zespole, ambicje i chęć zdrowej rywalizacji sportowej. Wielkie emocje wzbił mecz w wykonaniu dziewcząt z naszej szkoły , które walczyły o zwycięstwo do ostatnich minut , a najlepszą zawodniczką okazała się bramkarka, dla której nie straszne były nawet rzuty karne. Piłka ręczna to gra kontaktowa o czym mogli się przekonać nasi chłopcy, lecz to nie przeszkodziło w mobilizacji całego zespołu , którym kierował nieprzeciętny kapitan prowadząc ich na najwyższe podium – złoto dla Kłodawy . Niebywałymi umiejętnościami i znajomością zasad gry wykazał się Krzysztof Szczepaniak, który pełnił rolę sędziego całych zawodów. Nad całością zawodów czuwała higienistka szkolna Pani Alina Święcka. Oprawą fotograficzna zajął się Pan Krzysztof Arkuszewski.
Sądzę, że ważną rolę odgrywają nauczyciele wychowania fizycznego, szkół powiatu kolskiego , którzy mobilizują młodzież do uczestnictwa w zawodach sportowych propagując ,gry zespołowe , wysiłek fizyczny i zdrowy styl życia

W wyniku rywalizacji sportowej w kategorii dziewcząt zdobyto kolejno:
I. miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie
II. miejsce - Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole.

W wyniku rywalizacji sportowej w kategorii chłopców zdobyto kolejno:
I. miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie
II. miejsce - Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole.
III. miejsce - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu

Wydział Oświaty , Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kole ufundował pamiątkowe puchary , które wręczył nagrodzonym reprezentacjom dyrektor ZSP w Kłodawie Jerzy Markowski oraz dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu Marek Sobolewski.
Najlepsze drużyny będą reprezentować Powiat Kolski na zawodach rejonowych , które odbędą się już w listopadzie. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, będą to zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.

Lista uczestników biorących udział w zawodach w dniu 25.10.2018r
ZAWODNICY:
dziewczęta
1.Mszańska Magdalena I TLG/TI
2.Banasiak Marta III A LO
3.Stypuła Aleksandra III TLG/TI
4.Fesinger Agata I TLG/TI
5.Rzepka Natalia I TLG/TI
6.Sowińska Anna I TLG/TI
7.Kruszyna Karolina IV TLG/TH

Chłopcy :
1.Wrzesiński Kacper III TLG/TI
2.Olczak Mikołaj III TLG/TI
3.Przystawski Przemysław I TLG/TI
4.Zwoliński Arkadiusz III TLG/TI
5.Bącela Mateusz II TI
6.Grudzińśki Łukasz III TLG/TI
7.Paluszewski Dominik III TLG/TI
8.Bednarowicz Jacek I TE
9.Piaseczny Dawid I TE
10.Chęciński Jacek II TE
11.Bierzgalski Tomasz III TLG/TI

PROTOKÓŁ:
1.Patricia Pawlak III A LO
2.Justyna Okupska III A LO

SPRZĘT-NAGŁOŚNIENIE:
1.Łukasz Kacprzak I TLG/TI
2.Wronkiewicz Bartosz II A
3. Kotarski Artur II A Najlepsze drużyny będą reprezentować Powiat Kolski na zawodach rejonowych , które odbędą się już w listopadzie. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, będą to zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów, a reprezentacjom naszej szkoły życzymy powodzenia na zawodach rejonowych .Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews