Patriotyczna lekcja historii.

Drukuj

lekcja historiiW dniu 05 grudnia 2017 roku, w 150 rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego, odbyła się patriotyczna lekcja historii. Lekcja była poświęcona przypadającej wkrótce 99 rocznicy powstania wielkopolskiego i miała ukazać drogi Polaków do niepodległości. W lekcji udział wzięli uczniowie ze Szkoły nr 1 w Kłodawie, ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej oraz uczniowie ze szkół stowarzyszeniowych w Górkach, Lubońku i Korzeczniku.
W pierwszej części lekcji uczestnicy wysłuchali wiersza o powstaniu wielkopolskim, napisanego przez nauczyciela naszej szkoły, a następnie obejrzeli występ uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, przygotowany przez nauczycieli ZSP pod kierunkiem pani Marioli Główczyńskiej.
W drugiej części lekcji uczniowie ze szkół podstawowych wzięli udział w quizie historycznym dotyczącym historii Polski. Zwyciężył uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie Filip Cieniewski. Pozostali nagrodzeni uczniowie to: Kamil Szczęsny i Ola Kubiś też z kłodawskiej „jedynki” oraz Łukasz Kacprzak ze szkoły w Bierzwiennej Długiej, a także uczniowie ze szkół stowarzyszeniowych Julia Grudzińska z Górek i Anna Dobrowolska z Korzecznika.
Tego samego dnia przeprowadzono również taką samą lekcję patriotyczną dla uczniów z naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Obie lekcje odbyły się gościnnie w Gminnym Ośrodku Kultury, dzięki przychylności jego dyrekcji. Kolejne tego typu lekcje chcemy zorganizować także w przyszłym roku.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews