"Drzwi Otwarte" 2015

Drukuj

drzwi6 marca 2015 odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie cykliczna impreza pod hasłem „Drzwi Otwarte”, w której wzięło udział ponad 250 uczniów klas trzecich z gimnazjów w Rysinach, Kłodawie, Przedczu, Górkach, Wólce Czepowej, Łubiance i Chodowie, wraz ze swoimi opiekunami.
Pierwszorzędnym celem imprezy było zaprezentowanie bogatej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2015/16.
Już o godzinie 9.00 przybyła do ZSP w Kłodawie, przy ul. A.Mickiewicza 4, pierwsza grupa zainteresowanych kontynuowaniem nauki na poziomie ponadgimnazjalnym w tutejszej szkole.
By goście mogli w optymalny sposób skorzystać z wizyty w ZSP w Kłodawie, organizatorzy przygotowali szereg interesujących form promocji szkoły.
Główna część imprezy odbyła się w oddanej do użytku w listopadzie 2014, nowoczesnej sali gimnastycznej. Gimnazjalistów powitał dyrektor Jerzy Markowski, wyrażając jednocześnie nadzieję, że szkoła przypadnie im do gustu, a „ Drzwi Otwarte” będą początkiem ich nowej drogi edukacyjnej. Zlokalizowane w sali gimnastycznej kolorowe stoiska reklamujące poszczególne typy szkół - liceum ogólnokształcące, technikum i zasadniczą szkołę zawodową oraz ich profile, przyciągały rzesze zwiedzających.
Gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję do uzyskania informacji na temat specyfiki poszczególnych profili ,przedmiotów rozszerzonych, czy obowiązujących podręcznikach, w mniej oficjalnych rozmowach z aktualnymi uczniami, do wymiany informacji na temat funkcjonowania szkoły „od kuchni”.
Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska dwóch nowych klas: technik logistyk i klasy europejskiej o profilu mundurowym.
W trakcie imprezy uczniowie ZSP, jednocześnie członkowie młodzieżowej drużyny OSP w Kłodawie, jednej z najlepszych w Polsce, wykonali pokaz pierwszej pomocy w symulowanej sytuacji wypadku komunikacyjnego.
Gromkimi brawami publiczność nagrodziła umiejętności artystyczne gospodarzy. Choreografia zaprezentowanego układu taneczno-sportowego oraz występy chóru „Brawo”, trafiły w gusta gości, o czym świadczyły bardzo pozytywne komentarze.
Druga część imprezy to prezentacja multimedialna szkoły oraz udział gimnazjalistów w mini-warsztatach tematycznych, które miały miejsce w pracowniach.
Dodatkową atrakcję stanowiła „Karuzela szczęścia”, czyli losowanie niespodzianek za dobrze wykonane zadania. Co ważne - każdy los wygrywał.
„Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczniów gimnazjów do skorzystania z naszej oferty. Permanentnie podnosimy jakość usług edukacyjnych, o czym świadczą wysokie wskaźniki przyjęć na studia stacjonarne. Potwierdzeniem tego są losy naszych absolwentów, które wyraźnie pokazują tendencję zwyżkową”- powiedziała wicedyrektor Mariola Główczyńska.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews